75 perces LÉGZÉSTERÁPIA sóterápiás kezeléssel, felnőtteknek
Tanuljunk meg helyesen lélegezni! A sóterápiás kezelés hatékonyságának növelése a jóga légző gyakorlatainak segítségével!
Ahhoz, hogy a sóterápia maximálisan ki tudja fejteni jótékony hatását a NaCl mikroszemcséknek a tüdő legmélyebb kamráiba, legkisebb hörgőcskéibe kell eljutnia, ehhez el kell érnünk, hogy a légzés során a tüdő teljes kapacitását használjuk.
A felgyorsult tempójú hétköznapok stressze, a dohányzás és az, hogy a helyes légzés elsajátítása nem magától értetődő, hiszen úgy tekintünk rá, mint a test egyik automatikus működésére, mind azt eredményezi, hogy a nagy többség szaporán, felületesen (csak a tüdő legfelső szakaszát használva) és sokszor fordítva lélegez.
A légzés alapvető létszükségletünk:
– általa vesszük fel az oxigént,melyet a test a táplálék elégetésére használ, hogy a felszabaduló energiát hasznosíthass,
– a légzés szoros összefüggésben van a méregtelenítéssel, általa távozik a testből a széndioxid, ami leginkább felelős a test savasságáért,
– a légzés fő szerve a tüdő a bordakosárban a szívet körülvéve helyezkedik el, védi, kipárnázza azt,
– a folyamatos légzés ritmikus mozgásban tartja a gerincet, melynek segítségével a gerincfolyadék felfelé pumpálódik a koponyába, ez a folyadék veszi körül az agyat,
– a légzés legfontosabb izma a rekeszizom, folyamatos ritmikus mozgásával segíti a nyirokerekben a nyirokfolyadék keringtetését, valamint masszírozza a hasi szerveket,
– a légzés milyensége közvetlen összefüggésben van a keringés állapotával, a szívveréssel, a vérnyomással,
A jóga légzés tudománya, a Pránajáma a légzés tudatosításával és annak akaratlagos irányításával, befolyásolásával foglalkozik.
A vezetett, légző gyakorlatos, sóterápiás alkalmak célja a helyes légzés elsajátítása.
Ilyenkor a köldökpont mozdul légzés közben, belégzéskor kifelé, kilégzéskor be és felfelé. A belégzést arra használjuk, hogy szélesítsük a testet, a kilégzést pedig arra, hogy nyújtsuk. Főleg a nők hajlamosak arra, hogy fordítva lélegezzenek, a modern szépségideál miatt folyamatosan megpróbáljuk behúzni a hasat, belégzéskor is és csak a tüdő felső részébe lélegzünk, ami szinte csak pihegő légzés. Mivel egyszerre csak kevés levegőt lehet így beszívni, ezért szaporább lesz a légzés, de ez a felületes légzés csak tovább növeli a felgyülemlett feszültséget a testben és gyengíti az idegrendszert.
A légzés tudatosításával csökkenteni lehet az egy percen belüli légzésciklusok számát a férfiaknál ez átlag: 16-18 ciklus, a nőknél: 18-20 ciklus.
A légzés ciklus csökkentésével oldódik a feszültség, nő a mentális éberség, a paraszimpatikus idegrendszer stimulálódik, erősödnek a test természetes regeneráló, gyógyító folyamatai.
Az elme követi a légzést, a légzés uralása, az elme uralásához vezet.
A természetes légzés elsajátítása után következhet a többi légzésforma megtapasztalása, elsajátítása:
– a teljes jóga légzés (a tüdő mind három szakaszát használva),
– a tűzlégzés (erőteljes tisztító légzés),
– az ágyúlégzés,
– fütyülő légzés,
– osztott légzés,
– hűtő légzés,
– szűrt légzés,
– oroszlán légzés,
– váltott orrlyukas légzés.
Megtapasztaljuk, hogy a különböző légzésekkel hogyan serkenthető a testi működés, hogyan befolyásolható a hangulat, a koncentrációs képesség.
A légző gyakorlatokat ülve, állva, fekve, egyenes gerinccel végezzük, deréktájékon laza ruha viselése javasolt.
Minden alkalom végén vezetett relaxáció segíti a teljes, mély ellazulást, pihenést.
Időpont: hamarosan
Ára:
- 2800.-Huf/alkalom,
- sóterápiás bérletből 1 alkalom +1500 Huf kiegészítés.